15 نوع غذا ها که سیستم ایمنی را تقویت می کند

مهرگان
منتشر شده در 27 شهریور 1397

بعضی مواد غذایی می‌توانند سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت کنند و او را در مقابل بیماری‌ها مقاوم‌تر کنند. اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزاهای فصلی و دیگر بیماری‌ها هستید، بهتر است برای خرید مواد غذایی که آن‌ها را در ادامه نام می‌بریم، برنامه‌ریزی کنید. بهترین روش تقویت سیستم ایمنی بدن انسان، خوردن مواد غذایی زیر است. این 15 ماده غذایی سرشار از عناصری هستند که بدن را در مبارزه با بیماری‌ها پیروز می‌کنند. این مواد غذایی عبارتند از:


### مرکبات


اکثر افراد می‌دانند زمانی که سرما بخورند، مصرف ویتامین C حالشان را بهتر می‌کند. ویتامین C با تولید گلبول‌های سفید ایمنی بدن را تقویت می‌کند. گلبول‌های سفید در مبارزه با عفونت‌های بدن نقش اصلی و کلیدی دارند. مرکبات منابعی سرشار از ویتامین C محسوب می‌شوند و عبارتند از:


گریپ‌فروت


پرتقال


نارنگی


لیموشیرین


لیموترش


از آنجا که بدن انسان به طور طبیعی نمی‌تواند ویتامین C را تولید یا ذخیر کند، به منابع این ویتامین نیاز دارد و لازم است ویتامین C را از غذاها دریافت کند. می‌توانید با هر وعده غذایی مقداری آب مرکبات را مصرف کنید تا ایمنی بدنتان را تقویت نمائید.### فلفل قرمز


فلفل قرمز حاوی 2 برابر ویتامین C نسبت به مرکبات است. فلفل قرمز همچنین منبع مهمی از بتاکاروتن است. علاوه بر تقویت سیستم ایمنی، ویتامین C در حفظ سلامتی پوست نیز موثر است. بتاکاروتن نیز برای محافظت از چشم و پوست نقش مهمی دارد.### کلم بروکلی


بروکلی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. کلم بروکلی حاوی ویتامین‌های C، A و E و انواع آنتی‌اکسیدان‌ها و فیبرهاست. کلم بروکلی یکی از سالم‌ترین سبزیجاتی است که می‌توانید مصرف کنید. فقط توجه داشته باشید که این ماده غذایی ارزشمند را زیاد نپزید و حرارت ندهید تا ویتامین‌های آن از بین نروند.

دیدگاه کاربران