سخنان کوبنده ظریف خطاب به آمریکا در واکنش به ترور حاج قاسم سلیمانی

ترنج
منتشر شده در 17 دی 1398

مجمع گفتگوی تهران امروز (سه‌شنبه) با حضور ظریف وزیر امور خارجه سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه وزیر خارجه عمان و حامد کرزی در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه آغاز شد


رژیم آمریکا رویکرد روان پریشانه دارد که وقیحانه تهدید به حمله به میراث فرهنگی می کند.


آنچه در 13 دی اتفاق افتاد نه تنها حمله به حاکمیت عراق بود بلکه هدف قرار دادن یکی از ارکان امنیت در منطقه نیز بود.


آمریکا باب شرایطی راباز کرده است که دیر یا زود گریبان خودش را خواهد گرفت.اما حالا زمان خروج آمریکایی ها از منطقه فراهم شده است.


جای تعجب نیست که رئیس جمهور بی ادب آمریکا و وزیر خارجه بی ادب‌ترش بزرگ ترین و صلح ساز ترین ژنزال منطقه را ترور می‌کند و البته این بار قمار بزرگی کرده اند.


سپهبد شهید قاسم سلیمانی "ندای" استقلال ‌طلبی منطق های بود که دهه‌ها است به واسطه شهوت بی‌پایان اربابان زر و زور بین‌المللی و متحدین نادان و فرصت‌طلب شان در منطقه به شرایط ناگواری از تجمیع مشکلات و گرفتاری‌های چندلایه دچار شده است. 


ایالات متحده برای چندمین بار نشان داد که چگونه می‌تواند با سو محاسبات و برداشتهای غلط از اوضاع داخلی ایران و منطقه گام های خطرناکی را در نا امن کردن جهان و البته و مالا کشور خود بردارد.


تنها به این آمار توجه کنید که هزینه سیاست خارجی ایالات متحده در منطقه غرب آسیا در دوران رئیس جمهور فعلی آمریکا با افزایش یک تریلیون دلاری به 8 تریلیون دلار رسیده است. این جدا از خون‌ها و جان‌های معصوم بیشماری است که با این سو محاسبات ریخته و از دست رفته‌اند.


بعید می‌دانم بر کسی پوشیده باشد که بسیاری از روسای جمهور ایالات متحده آمریکا و این بار ترامپ برای اهداف کوته بینانه سیاست داخلی خود یک منطقه و حتی جهان را به آتش و خون کشیده اند.

دیدگاه کاربران