پخش خودکار بعدی

آغاز ثبت نام زائران اربعین

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
221

مدیر حج و زیارت استان خراسان جنوبی از شروع ثبت نام زائران پیاده‌روی اربعین حسینی از فردا پنجشنبه 5 مهر ساعت 9 صبح در تمام دفاتر زیارتی سطح شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان خبر داد.


ابوالفضل نوفرستی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال نیز همچون سنوات قبل ثبت نام زائرین از طریق سامانه سماح به نشانیhttps:‏/‏/samah.haj.ir یا مراجعه حضوری به شرکت‌ها و دفاتر زیارتی سطح شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف انجام می‌شود.


مدیر حج و زیارت استان خراسان جنوبی افزود: امسال در راستای تسهیل و تسریع در روند صدور روادید برای ثبت نام صرفاً 5 قلم اطلاعاتی (کدملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، شماره گذرنامه و تاریخ صدور گذرنامه) از زائرین دریافت می‌‌شود و اطلاعات تکمیلی همچون تاریخ اعزام، نوع وسیله نقلیه و غیره در مرحله پس از پرداخت هزینه انجام می‌شود.


وی افزود: پس از تکمیل اطلاعات الزامی فوق لازم است زائرین برای تحویل گذرنامه خود بر اساس محل سکونت یک دفتر زیارتی را از لیست دفاتر زیارتی با توجه به استان و شهر محل اقامت خود انتخاب کنند.


نوفرستی یادآور شد: ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه‌هایی که توسط وزارت کشور در سامانه سماح محاسبه و دریافت می‌‌شود شامل هزینه روادید، هزینه بیمه و خدمات درمانی و حق الزحمه اخذ روادید است.


مدیر حج و زیارت استان خراسان جنوبی با اشاره به هزینه‌های دریافتی گفت: هزینه صدور روادید مبلغ 40 دلار است که معادل ریالی آن با نرخ مصوب بانک مرکزی از طریق درگاه بانکی سامانه دریافت می‌شود و حق بیمه و خدمات درمانی مبلغ 200 هزار ریال (1150 هزار ریال بابت بیمه + 50 هزار ریال هلال احمر) و حق الزحمه دریافت روادید نیز 140 هزار ریال است.

تاریخ انتشار 04 / 07 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
متفاوت -

انشاا... قسمت بشه بریم