پخش خودکار بعدی

روحانی: در برابرآمریکا تسلیم نمی شویم

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
203


آقای روحانی در دومین نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید با اشاره به حادثه هفتم تیر و یادی از شهیدان بهشتی و 72 تن افزود:  ملت ایران تصمیم بزرگی را در سال های 92، 93 و 94 اتخاذ کرد و اعلام کرد ما محکم و قاطع در برابر آرمان هایمان ایستاده ایم اما حاضریم با همانها که سالها بر ما فشار آوردند سخن بگوییم و اگر حسن نیتی داشته باشند حاضریم به توافق برسیم.وی با اشاره به اینکه در طول بیش از سی ماه این توافق انجام گرفت گفت: این موفقیت برای دشمنان و بدخواهان بسیار سخت بود، صهیونیستها​، تندروهای امریکا و برخی از کشورهای منطقه نمی توانستند این موفقیت را تحمل کنند چون آنها 12 سال آرزوی آن را داشتند که ملت ایران را به زانو درآورند اما ملت ایران موفقیت بزرگی بدست آورد.


آقای روحانی افزود: به شهادت همه تاریخ حتی بدترین دشمنان ما با زبان تلخ گفتند ایران پیروزی بزرگی بدست آورد و از زبان آنها بدترین توافق به آنها تحمیل شد گرچه از نظر ما این یک توافق برد- برد بود.


رئیس جمهور گفت: اما شرایطی فراهم شد که همان افراطیون در امریکا سر کار آمدند و تلاش کردند این توافق عملی نشود و از طریق کنگره تلاش کردند جلوی این توافق را بگیرند.


آقای روحانی افزود: همانهایی که در دوران مبارزات انتخاباتی گفتند این توافق را بر هم می زنیم بعد که روی کار آمدند آن را تکرار کردند و شما به خاطر دارید که پارسال در 21 تیر آقای ترامپ سیاست جدیدش را اعلام کرد و شاهد بودید که با چه لحنی درباره ملت و نظام ایران و ارزش های این ملت حرف زد.


رئیس جمهور گفت: آنها مدام می گفتند باید این توافق به هم بخورد اما تا امروز این دشمنان ناموفق بودند.


آقای روحانی افزود: این توافق هنوز هست و امریکا فکر نمی کرد که با خروج آن از توافق ایران در این توافق بماند حتی سیستم اطلاعاتی امریکا هم باقی ماندن ایران در این توافق را پیش بینی نمی کرد.

تاریخ انتشار 07 / 04 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.