محرومیت 21 درصد دانش آموزان از آموزش مجازی

اخبار تماشایی
منتشر شده در 14 مهر 1399


آقای حسن الحسینی امروز در جمع خبرنگاران گفت: 9 میلیون و 200 هزار دانش آموز هم اکنون عضو شبکه شاد هستند و از 11 میلیون دانش آموزی که قابلیت دسترسی به شبکه شاد را دارند 20 درصد ثبت نام کرده اند اما فعال نیستند.


وی افزود: حدود 3 و نیم میلیون دانش آموز فاقد ابزار هوشمند بوده و یا دسترسی به اینترنت ندارند و سهم محرومیت از شاد 3 میلیون و 200 هزار نفر یعنی 21 درصد دانش آموزان است.


وی با اشاره به امکانات شبکه شاد گفت: وجود 400 کلاس زنده همزمان پیاده سازی فرایند‌های سه جانبه مدرسه خانواده و دانش آموزان امکان نظارت برفرایند‌های آموزشی وجود کارپوشه دانش آموز وجود فعالیت‌های فوق برنامه درسی امکان گزارش گیری منظم به خانواده ها امکان تبادل تجارب آموزشی در شادینو امکان تبادل محتوای صوتی دو طرفه و شادنما از جمله امکانات شبکه شاد است.


وی افزود: در بخش زیرساخت‌ها با بانک اطلاعاتی دانش آموزان روبرو هستیم که ساماندهی معلمان و دانش آموزان در آن ثبت شده و علاوه برآن شاد با مجموعه امکاناتی که در آن تعبیه شده از حالت تنها خبری به حالت آموزشی تبدیل شده است و حضور و غیاب و آزمون ساز از امکانات جدید آن است.


مسوول شبکه شاد خاطر نشان کرد: تلفیقی بودن آموزش‌ها یعنی آموزش حضوری به همراه مجازی مورد تاکید است و امسال با آموزش تلفیقی به استقبال بازگشایی مدارس رفتیم.


وی افزود: در مرکز پاسخگویی به سووالات و مشکلات مخاطبان شبکه روزانه 200 نفر پاسخگوی سوالات مردمی هستند.

دیدگاه کاربران