ورود به طرح ترافیک با شرایط جدید از 14 فروردین

اخبار تماشایی
منتشر شده در 11 فروردین 1400

بدلیل شیوع ویروس کرونا زمان روشن شدن دوربین های طرح ترافیک از ساعت 8:30 صبح تا 16 اجرا خواهد شد.


همچنین مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران درباره جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال 1400 به خبرنگار ایرنا گفت: قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان است و اگر فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند 20 هزار و 580 تومان و فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح شود باید 63 هزار تومان بپردازد.


عمار سعیدیان فر روز چهارشنبه افزود: امسال کار جدیدی انجام داده‌ایم و با توجه به مصوبه شورای شهر بسته‌های یک ماهه سه ماهه و 6 ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف در نظر گرفته‌ایم که شهروندان می‌توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح بسته مورد نظر را مانند بسته های اینترنتی رزرو کنند که به طور قطع برایشان مقرون به صرفه خواهد بود.


وی تاکید کرد: خبرنگاران بیماران خاص و معلولان ایثارگران آژانس ها و تاکسی های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت نکنند مجوزهای سال 99 آنها اعتبار دارد.


مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران درباره ساکنان محدوده طرح ترافیک نیز اظهار کرد: اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستاجر باشد و قرارداد اجاره آنها به زمان پایانی نزدیک است باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید را ارائه دهند.


وی ادامه داد: مالکان ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید عوارض خودرو نوسازی و پسماند را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند.


سعیدیان فر اضافه کرد: برای این افراد در سال 1400 نیز تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می شود و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 برای آنها به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.


وی با اشاره به اینکه تعداد سهمیه‌ها نیز تغییری نکرده و مطابق سال گذشته است اظهار کرد: اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک شود ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم.

دیدگاه کاربران