آیا موافق حضور ایرلاین های خارجی در پروازهای داخلی هستید؟

پرتال حمل و نقل iranway
منتشر شده در 29 بهمن 1402

آقای بذرپاش موافق حضور ایرلاین های خارجی در پروازهای داخلی هستید؟


به گزارش پرتال حمل و نقل مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در انتهای مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه افتتاح پروژه های فرودگاهی در فرودگاه مهرآباد پیرو پرسش خبرنگار پرتال حمل و نقل پیرامون حضور و فعالیت ایرلاین های خارجی در پروازهای داخلی گفت کاملا موافق هستیم و پیشنهادش را هم داده ایم.

استفاده از ظرفیت آزادی هوایی پنجم و همچنین ظرفیت حضور ایرلاین های خارجی برای جابه جایی پروازهای داخلی بهترین راه برای شکستن انحصار است و ضمن حفظ منافع ایرلاین های داخلی منافع و حقوق مردم نیز حفظ می گردد.

پرتال حمل و نقل iranway

بند الحاقی 2 ماده 41 لایحه برنامه هفتم

«به منظور کمک به توسعه و فراهم نمودن دسترسی بهتر به حمل ونقل هوایی به دولت اجازه داده می شود با رعایت ملاحظات امنیتی و با حفظ رقابت پذیری و حداقل سهم شرکت های هوایی داخلی از بازار به میزان مجموع تعداد مسافر هوایی جابجا شده در پروازهای داخلی در سال 1402 با اخذ عوارض نسبت به اعطای اجازه پرواز به شرکت های هواپیمایی خارجی در مسیرهای داخلی از طریق مشارکت با شرکت های هواپیمایی داخلی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری تا حداکثر 50 درصد از مازاد تقاضای محاسبه شده حمل ونقل هوایی کشور در هر سال به گونه ای که سهم شرکت های هوایی خارجی بیشتر از 30 درصد از کل بازار نگردد اقدام نماید. منابع حاصل از عوارض دریافتی پس از واریز به حساب صندوق توسعه حمل ونقل صرف توسعه و نوسازی ناوگان هوایی داخلی میشود. دستورالعمل این بند شامل تعیین نرخ عوارض و نحوه تامین ایمنی پرواز با پیشنهاد سازمان هواپیمایی به تصویب شورای عالی هواپیمایی می رسد.»

دیدگاه کاربران